دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 160977
تعداد نوشته ها : 1081
تعداد نظرات : 722
Rss
طراح قالب

فرمانده ی فراری

شاه

نخستین استقبال ها از شاه برای او و همراهانش دلچسب بود. در مورد آن روزها فریده دیبا می گوید:

در سر میز شام، صحبت های زیادی بین سادات و محمدرضا رد و بدل شد.

سادات شاه را شگفت زده کرد؛ وقتی به او گفت که اولین بار محمدرضا را در جریان خواستگاری اش از ملکه فوزیه دیده است!

سادات به محمدرضا گفت که در سال 1318 که محمدرضا برای دیدن فوزیه به مصر آمده بود، او یک افسر جوان ارتش ملک فاروق بوده که در مراسم سان و رژه ی نظامی، در حضور ولیعهد جوان ایران (محمدرضا) حضور داشته است!

پس از صرف شام به سالن نشیمن رفتیم و به صرف نوشیدنی و بحث ادامه دادیم.

با آن که پزشکان محمدرضا را از صرف مشروبات الکلی منع کرده بودند، یک گیلاس کنیاک نوشید  گیلاس او برای چند بار دیگر هم پر و خالی شد... محمدرضا که آشکارا تحت تأثیر الکل قرار گرفته بود، ناگهان شروع به گریه کرد. او زار زار مانند طفل معصومی می گریست.

همه سکوت کرده بودند.

امیر اصلان افشار، شانه  های محمدرضا را مالید و موفق شد او را آرام کند.

وقتی کمی آرام شد، رو به سادات کرد و گفت: «درست حال فرماندهی را دارم که سربازان خود را در میدان جنگ تنها گذاشته و گریخته است!»

«جهان سادات» سؤال کرد: «حالا به اعتقاد اعلیحضرت، چه بر سر آنها خواهد آمد؟»

محمدرضا این سؤال را بدون پاسخ گذاشت.

«سادات» برای آن که شاه را از این غم بزرگ بیرون بیاورد، گفت: «مصر حاضر است به افسران ارشد ارتش پناهندگی سیاسی بدهد یا حداقل می توانند برای مدتی به مصر بیایند!»

 شاه و کارتر

محمدرضا سری تکان داد و زیر لب فحشی به کارتر داد  گفت: «نه، امریکاییان اجازه ی این کار را نخواهند داد. وقتی آنها مرا از کشورم بیرون کرده اند، چطور حاضر می شوند به افسرانم اجازه ی کسب پناهندگی بدهند. آنها قبلاً عوامل خود را از کشور بیرون کرده اند آنهایی که باقی مانده[اند] سرنوشت نامعلومی دارند!»

بعد محمدرضا فاش کرد که سفیر امریکا و ژنرال رابرت هایزر از او خواسته اند به بعضی از افسران نظیر ارتشبد طوفانیان، ارتشبد ازهاری، ارتبشبد اویسی، ارتشبد جم، ارتشبد مین باشیان و ده نفر دیگر، اجازه ی خروج از کشور بدهد و پاسپورت بقیه را جمع آوری کند تا قادر به فرار از کشور نباشند!

شاه تصور می کرد بعضی از افسران او نظیر ارتشبد حسین فردوست، قبل از او از ایران گریخته اند؛ اما بعدا ً که خبر خیانت فردوست را به او دادند، مثل آدمی که دچار شوک عظیمی شده باشد، مرتب در اتاق خود راه می رفت و زیر لب می گفت: «فردوست، فردوست! ... نه، نه... باورم نمی شود... اصلاً باورم نمی شود!»   (م 4 / ص 400)

دسته ها :
جمعه دوازدهم 11 1386

ما پولی نداریم!

شاه

فریده دیبا درباره ی مسائل مالی شاه می نویسد:

محمدرضا عمداً اطرافیانش را تشویق می کرد او را ترک کنند و سراغ زندگی خود بروند. به این ترتیب، طی چند روز، تعداد اطرافیان محمدرضا و ما به چند نفر تقلیل یافت.

آنچه محمدرضا را نگران می ساخت، ولخرجی ها و عیاشی های این همراهان بود.

آنها هر غلطی می خواستند، می کردند و پول آن را [به] حساب محمدرضا می گذاشتند. صورتحساب هتل مجلل مأمونیه برای مخارج اطرافیان محمدرضا طی چند روز، به رقم تکان دهنده ی 200 هزاردلار رسید!...

بعضی از همراهان آن قدر وقیح بودند که پول باخت های کلان خود در کازینوی هتل مأمونیه را هم به حساب محمدرضا گذاشته بودند!...

واضح بود که همه می خواهند محمدرضا را بدوشند.

شاه آب پاکی را روی دست همه ی آنها ریخت و گفت: «ما فعلاً در تبعید هستیم و پولی نداریم به شما بدهیم. اگر کسی می تواند مخارج خود را تأمین کند، می تواند همراه ما بماند؛ در غیر این صورت، بهتر است به ایران برگردد!»     (م 4 / ص 418)

دسته ها :
جمعه دوازدهم 11 1386
آموزش نحوه نصب برنامه و بازی روی گوشی های سری D سامسونگ
تعداد دریافت :1414
حجم فایل :1.09 MB
 
در این برنامه نحوه نصب برنامه ها و بازیهای جاوا روی گوشی های سری D سامسونگ مانند D500 و D510‌ و D600 و D820 و D900 آموزش داده می شود. این کار توسط دو نرم افزار Samsung Java uploader و Softick PPP انجام می شود که هر دوی این نرم افزارها نیز در داخل فایل دانلود موجود است. اگر نیاز به برنامه JADMaker داشتید نیز می توانید آن را از بخش دانلود سایت دریافت کنید.
دسته ها :
جمعه دوازدهم 11 1386
آموزش فارسی و تصویری طریقه شبکه کردن دو یا چند رایانه
تعداد دریافت :2066
حجم فایل :359 KB
 
در این برنامه نحوه شبکه کردن دو رایانه به طور کامل آموزش داده می شود. این آموزش شامل روشهای اتصال ، نام گذاری کامپیوترها ، آدرس IP ، به اشتراک گذاری فایلها ، به اشتراک گذاشتن چاپگر ، به اشتراک گذاری اینترنت توسط قابلیت Internet Connection Sharing ، ساختار شبکه و تجهیزات مورد نیاز می باشد. این آموزش روش شبکه کردن را در هر دوی ویندوزهای XP و 98 به صورت تصویری بیان می کند. این فایل به صورت PDF و در 9 صفحه تهیه شده است. منبع آموزش سایت دیگری است که تهیه فایل PDF به همراه ویرایشهای لازم توسط بخش دانلود سایت انجام شده است. با برنامه WinRAR فایل را از حالت فشرده خارج و با برنامه Adobe Reader آن را باز کنید.
دسته ها :
جمعه دوازدهم 11 1386
O&O DiskRecovery 4.1.1334
تعداد دریافت :1164
حجم فایل :3.83 MB
با استفاده از این برنامه می توانید فایلها و فولدرهای پاک شده از هر منبعی را بازیابی کنید. این برنامه می تواند اطلاعات یک حافظه فرمت شده را نیز باز گرداند. از ویژگیهای این برنامه که آن را از برنامه های دیگر متمایز می کند پشتیبانی از 350 فرمت فایلی می باشد. این برنامه می تواند سکتور به سکتور یک حافظه را برای پیدا کردن یک فایل بررسی کند. این برنامه از بقیه نرم افزارهای موجود در بخش نتایج بهتری می دهد چون با دقت و امکانات بیشتری طراحی شده است. همچنین این برنامه به شرکت O&O تعلق دارد که به صورت تخصصی بر روی بازیابی اطلاعات و کار با هارد و انواع حافظه کار می کند و این برنامه نتیجه آخرین تجربیان این شرکت است. این برنامه امکانی به نام DeepScan دارد تا بتواند فایلهای بسیار کوچک از روی هر قسمت یک حافظه را نیز بازیابی کند. همچنین امکانی به نام SmartSacn دارد تا فایلهای موجود را در لیست فایلهای پاک شده نشان ندهد. با کمک امکان RawScan نیز می تواند اطلاعات را بدون در نظر گرفتن پارتیشن از روی هارد بازیابی کند. قبل از بازیابی یک فایل نیز می توانید یک Preview‌ از آن داشته باشید و ببینید آیا همان فایل مورد نظر شماست یا نه. این برنامه از نواع حافظه با رابطهای IDE و SATA و Sاسکازی و ... پشتیبانی می کند. امکان نصب و استفاده از این برنامه در ویندوز ویستا و همچنین ویندوزهای 64 بیتی نیز وجود دارد.
دسته ها :
جمعه دوازدهم 11 1386
Avaye Noor v1.0 Java
تعداد دریافت :15878
حجم فایل :613 KB
توضیح سازنده برنامه: آوای نور ، نرم افزاری جاوا مخصوص تلفن های همراه شامل زیباترین آیات تلاوت شده توسط اساتید مجرب قرائت قرآن کریم ، آقایان کریم منصوری ، عبدالباسط ، منشاوی ، مصطفی اسماعیل و شعیشع می باشد . این نسخه فعلا نسخه ۱.۰.۰ می باشد که ان شاءالله با نظرات و پیشنهادات شما عزیزان ارتقا خواهد یافت . مجوز استفاده از این برنامه رایگان است و برای استفاده کامل از آن کافیست در اجرای دوم برنامه آن را با sms به یک نفر معرفی کنید .این برنامه بر روی بعضی از گوشی ها با مشکل اجرا می شود و فایلهای صوتی آن کامل نیست. ان شاء الله سازنده برنامه در نسخه بعدی آن این مشکل را برطرف می کند.
دسته ها :
جمعه دوازدهم 11 1386
برنامه نهج البلاغه همراه برای موبایل
تعداد دریافت :664
حجم فایل :3.27 MB
این نرم افزار شامل متن کامل نهج البلاغه به همراه ترجمه فارسی و شرح و تفسیر آن برای موبایل با فرمت جاوا می باشد که محصولی از مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان است. در این نرم افزار امکان دسترسی به متن کامل عربی نهج البلاغه شامل خطبه ها ، کلمات غریب ، نامه ها و حکمتها وجود دارد. خطبه ها و نامه ها دارای عنوان فارسی می باشند. همچنین ترجمه فارسی نهج البلاغه در این نرم افزار قرار داده شده است که کار استاد محمد دشتی می باشد. همچنین شرح و تفسیر ابن میثم بحرانی نیز اضافه شده است. امکان جستجو در متن، ترجمه و شرح و تفسیر کتاب نیز وجود دارد. حوزه علمیه اصفهان بر روی نهج البلاغه کارهای زیادی انجام داده و چندین محصول نرم افزاری قوی برای ویندوز نیز در این زمینه تولید کرده است و این بار این محتوا را بر روی موبایل عرضه کرده است. این برنامه بر روی دو گوشی نوکیا 6600 و سونی اریکسون K750i تست شده است.
دسته ها :
جمعه دوازدهم 11 1386
AV Voice Changer Diamond v6.0.10
تعداد دریافت :734
حجم فایل :11.18 MB
 
 
با استفاده از این برنامه می توانید صدای خود را عوض کنید و آن را به شکل صدای زن یا مرد یا بچه با حالات مختلف خوشحالی و ناراحتی و ... درآورید. برای کار هم کافیست صدای خود را از داخل میکروفن به سیستم وارد کنید و با تعیین نوع صدای خروجی از قسمت Nickvoices صدای تغییر یافته را بشنوید. این برنامه این کار را به صورت آنی انجام می دهد و نیازی به ذخیره صدای خروجی نیست. این نسخه هم بهترین نسخه این برنامه است. نسخه قبلی این برنامه در بخش دانلود موجود بود ولی ظاهرا دوستان زیادی در کار با آن مشکل داشتند و از آنجائیکه طرفداران زیادی دارد نسخه جدید در بخش قرار می گیرد.
 
 
 
 
کی جن:
http://www.tebdown.com/Download/AVVoiceChanger6.rar
دسته ها :
جمعه دوازدهم 11 1386
FlexiMusic Composer Apr2007
تعداد دریافت :1849
حجم فایل :5.73 MB
با استفاده از این برنامه می توانید بر روی آهنگها و موسیقی ها کار کنید. در واقع شما می توانید با این برنامه کار آهنگسازی را انجام دهید. می توانید از یک تکه یک آهنگ با ریتمهای خاص بسازید. می توانید دو آهنگ را در هم ترکیب کنید. می توانید صداها و فایلهای موزیک را ویرایش کنید. می توانید تعداد تکرار و فاصله آنها را تعیین کنید. می توانید یک آهنگ را از مجموعه چند ترک بسازید. می توانید بر روی آهنگ افکتهای خاصی را اعمال کنید. می توانید از Tutorial‌برنامه برای آشنایی کلی و سریع با آن استفاده کنید. با کلیک راست بر روی هر قسمت و انتخاب Help می توانید در مورد آن قسمت برنامه اطلاعات کسب کنید.
 
دسته ها :
جمعه دوازدهم 11 1386
JetAudio v7.0.5.3040 Plus VX
حجم فایل :22.41 MB
با استفاده از این برنامه که به نظر بنده بهترین برنامه Player برای ویندوز است می توانید تمامی فرمتهای صوتی و تصویری را پخش کنید. می توانید کار تبدیل انواع فرمتهای صوتی و تصویری را به یکدیگر انجام دهید. می توانید Audio CD را به MP3 تبدیل کنید. می توانید CD صوتی رایت کنید. می توانید صدای انواع فرمت فیلم را استخراج کنید. می توانید صدا را برش دهید. می توانید برای موزیکها موسیقی متن درست کنید. می توانید به رادیوهای اینترنتی گوش دهید و.... برای اینکه این برنامه بتواند همه فرمتهای صوتی و تصویری را بخواند باید پلاگین آنها به ویندوز اضافه شود. برای این کار باید برنامه K-Lite Mega Codec Pack که در بخش دانلود هم موجود است در ویندوز نصب باشد. این نسخه هم آخرین و بهترین نسخه از این برنامه می باشد و هیچ محدودیت ساختاری و زمانی ندارد.
دسته ها :
جمعه دوازدهم 11 1386
X